Česká Lípa

Hubertova naučná stezka - lesní jezírko

Česká Lípa » Tipy na výlet » Naučné stezky

Poznejte naučné stezky České Lípy

Hubertova naučná stezka

Hubertova naučná stezka Příjemnou procházku s mnoha zajímavostmi nabízí nově vybudovaná naučná stezka na území městských lesů. Hubertova naučná stezka vede od zahrádkářské kolonie na Svárově lokalitou Rasova Hůrka, kde je pro návštěvníky připraven téměř dvoukilometrový okruh s několika zastaveními v podobě informačních tabulí. Upravené cesty jsou vhodné pro pěší turisty, maminky s kočárky i cyklisty.
Ze Svárova se po absolvování okruhu můžeme vydat za poznáním okolí dvěma směry. Modrá turistická značka nás zavede přes Okřešice do Srní u České Lípy, k Provodínským kamenům až do Starých Splavů. Druhou možností je pokračovat po červené turistické značce do lokality Žizníkov.

Naučná stezka Špičák

Naučná stezka Špičák Další naučnou stezkou je NS Špičák. Délka hlavní trasy je 1,5 km, začíná u zahrádkářské kolonie (u vodárny pod Špičákem), končí na asfaltové silnici vedoucí k letišti. Tato trasa je součástí modré turistické trasy směřující do Sloupu v Čechách, je vhodná jak pro pěší, tak i cyklisty. V minulém roce byla vybudována odbočka z hlavní trasy, 150 m pod zahrádkářskou kolonií vpravo, která vede lesem a po 1,3 km se napojuje na cyklostezku do Písečné.
Více informací o Špičáku »

Peklo

Peklo Při výčtu naučných stezek nezapomeňme na turisticko – naučnou stezku Peklo, vedoucí Národní přírodní památkou po červené trase z městské části Dubice až do obce Zahrádky. Stezka Peklem je určena pouze pro pěší turisty.
Více informací o Pekle »

Značení po těchto trasách provedl KČT Česká Lípa.