Česká Lípa

Česká Lípa – Náměstí T. G. Masaryka

Česká Lípa » Kam za kulturou » Centrum textilního tisku

Centrum textilního tisku

Návštěvnické Centrum textilního tisku vzniklo rekonstrukcí bývalého hospodářského stavení vodního hradu Lipý.

Je zde umístěna zajímavá interaktivní expozice zaměřená na techniky potiskování textilu. V rámci expozice si mohou návštěvníci některé z historických i moderních technik sami vyzkoušet. Textilie potištěná vlastní rukou tak bude pro návštěvníky zajímavým suvenýrem.

Součástí interaktivní expozice je i unikátní videoprojekce natočená ve skutečných provozech současných výrobců textilních potisků.

Historická část expozice je zaměřena na tradici potiskování textilu na Českolipsku. V této části se návštěvník seznámí s historií textilního průmyslu v České Lípě a s tradičními technikami textilního tisku. Historická expozice je doplněna i cennými historickými exponáty zapůjčenými Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě.

Pro návštěvníky se zájmem o historii je připravena elektronická prezentace, v rámci které si mohou prohlédnout i tisíce vzorů pocházející z textilních vzorníků, které byly v rámci projektu převedeny do digitální podoby a zrestaurovány.

Centrum textilního tisku je spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu „Česká Lípa v evropském pásmu textilu“.

Hlavním cílem projektu je zajímavou expozicí rozšířit turistickou nabídku historického areálu hradu Lipý pro veřejnost a tím zkvalitnit infrastrukturu cestovního ruchu a rozšířit služby cestovního ruchu v našem regionu.

adresa:
LIPÝ Česká Lípa, příspěvková organizace
U Vodního hradu 63
470 01 Česká Lípa

kontakt:
Bc. Jiřina Kučerová, ředitelka p. o.
tel.: +420 737 527 042

Provozní doba
leden zavřeno
únor — březen ST — SO 10.00 — 16.00
duben — září ÚT — SO 09.00 — 17.00
NE 13.00 — 17.00
říjen — prosinec ST — SO 10.00 — 16.00

Centrum textilního tisku Česká Lípa